Tyla / Silence

Premjera Lietuvoje - 2017-02-03
Režisierius: Martin Scorsese
Prodiuseris: Martin Scorsese, George Furla, Stuart Ford, Tyler Zacharia, Michelle Verdi, Chad A. Verdi, Matthew J. Malek, Ken Kao, Niels Juul, Wayne Marc Godfrey, Manu Gargi, Ted Fox
Scenaristas: Martin Scorsese, Jay Cocks, Shûsaku Endô
Vaidina: Liam Neeson, Andrew Garfield, Ciarán Hinds, Adam Driver
Aprašymas:
„Tyla“. Filmas, apie kurį M. Scorsese svajojo beveik trisdešimt metų.

XVII-asis amžius. Europoje jau įsigalėjusi krikščionybė pamažu plinta po atokiausius pasaulio kampelius. Iš Portugalijos iškeliavęs jėzuitas, tėvas Fereira (aktorius Liam‘as Neeson‘as) be pėdsakų dingsta Japonijoje. Po kelerių metų jėzuitų vyresniesiems žinią apie tėvą Fereirą parneša keliaujantis olandų pirklys. Pasak jo, misionierius pateko į samurajų nelaisvę ir išsižadėjo krikščionybės. Du tėvo Fereiros mokiniai – tėvas Rodrigesas (akt. Andrew Garfield‘as) ir tėvas Garupė (akt. Adam‘as Driver‘is) – atsisako patikėti, kad jų mokytojas išsižadėjo savo tikėjimo ir pasišauna keliauti į Japoniją ieškoti tėvo Fereiros.

Jėzuitų vadovas nepritaria šiai jaunuolių užmačiai, tačiau atkalbėti nuo kelionės negali. Nors ir suprasdami, kokie pavojai laukia jų tolimoje, nepažįstamoje ir priešiškoje Japonijoje, jaunieji jėzuitai iškeliauja ieškoti savo mokytojo. Šalyje, kurioje krikščionybė laikoma erezija ir yra įmanoma tik pogrindyje, Rodrigesas ir Garupė susidurs su neįsivaizduojamu priešiškumu, žiaurumu ir persekiojimu. Ar sugebės du jaunuoliai iškęsti kūno ir dvasios skausmą, likti ištikimi savo tikėjimui ir savo Dievui?

Filmas „Tyla“ pastatytas pagal 1966-ųjų m. japonų rašytojo Shusaku Endo to paties pavadinimo šedevrą, 2007 m. išleistą ir lietuviškai. Holivudo legenda Martin‘as Scorsese prisipažino, kad tai yra jo svajonių projektas, kuriam jis ruošėsi beveik trisdešimt metų.

Lietuvos kino teatruose „Tyla“ pradedama rodyti vasario 3 dieną. 
Žanras: drama, istorinis / Kalba: Anglų. Japonų / Cenzas: N-13 /
Tyla
Tyla
Tyla
Tyla
2017.02.07

M. Scorseses dramoje „Tyla“ suvaidinęs L. Neesonas prakalbo apie savo ypatingus ryšius su Dievu

„Meilė yra Dievas, Dievas yra meilė“, – tai 64-erių Airijos kino žvaigždės Liamo Neesono žodžiai, kuriuos jis ištaria kiekvieną rytą vos nubudęs. Apie tai, koks reikšmingas jo gyvenime yra tikėjimas ir kaip svarbu kasdien melstis, aktorius suprato tik suvaidinęs Portugalijos jėzuitų šventiką naujausiame Martino Scorseses filme „Tyla“. Juosta buvo kuriama net tris dešimtmečius. „Drąsiai galiu teigti, jog šis filmas, &scaro...
Daugiau
Daugiau