Žanras: drama, karinis
/
Cenzas: N-13

OPERACIJA "MINCEMEAT" / Operation Mincemeat

Premjera Lietuvoje: 2022-05-13
Režisierius: John Madden
Vaidina: Colin Firth, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Penelope Wilton
Kalba: anglų / Trukmė: 128 min.
Aprašymas:
1943-ųjų pavasarį, pačiame Antrojo Pasaulinio karo įkarštyje, Sąjungininkams žūt būt reikėjo pasipriešinti vis stiprėjančiam Hitlerio dominavimui Europoje. Buvo nuspręsta, jog tam geriausiai pasitarnautų įsitvirtinimas Sicilijoje. Tačiau kaip išsilaipinti saloje, nesulaukiant vokiečių pasipriešinimo ir išvengiant aukų? Dviem britų žvalgybos MI5 agentams kilo viena keisčiausių, beprotiškiausių ir rizikingiausių minčių karybos...Skaityti daugiau >
Aprašymas:
1943-ųjų pavasarį, pačiame Antrojo Pasaulinio karo įkarštyje, Sąjungininkams žūt būt reikėjo pasipriešinti vis stiprėjančiam Hitlerio dominavimui Europoje. Buvo nuspręsta, jog tam geriausiai pasitarnautų įsitvirtinimas Sicilijoje. Tačiau kaip išsilaipinti saloje, nesulaukiant vokiečių pasipriešinimo ir išvengiant aukų? Dviem britų žvalgybos MI5 agentams kilo viena keisčiausių, beprotiškiausių ir rizikingiausių minčių karybos istorijoje - vokiečiams pakišti neegzistuojančio žvalgo kūną su sufabrikuotais duomenimis apie Sąjungininkų planus išsilaipinti Graikijoje ir Sardinijoje.

Operacija buvo pavadinta „Mincemeat“, o jos pagrindu tapo 1939-aisiais britų žvalgybos surašytas memorandumas, prie kurio, beje, prisidėjo ir žymiojo Džeimso Bondo kūrėjas Ianas Flemingas, tuo metu buvęs britų admirolo Džono Godfrio asistentu.

Nors operacija buvo apgalvota iki menkiausių smulkmenų, joje buvo daugybė detalių, kurios galėjo sugriauti planą ir mirčiai pasmerkti tūkstančius žmonių. Ar kūnas bus surastas pakankamai operatyviai? Ar informacija pasieks Hitlerį? Ar vokiečių žvalgyba užkibs ant kabliuko? Operacija „Mincemeat“ tapo vienu labiausiai nervus ištampiusių ir stulbinančių dezinformacinių karo manevrų istorijoje.
Mažiau >
OPERACIJA
OPERACIJA
OPERACIJA
OPERACIJA
Panašūs filmai kurie tau gali patikti

PJŪKLO KETERA

Premjera Lietuvoje
2016-11-04 
Daugiau

MIDVĖJAUS MŪŠIS

Premjera Lietuvoje
2019-11-08 
Daugiau