Amerikiečių snaiperis / American Sniper

Premjera Lietuvoje - 2015-02-20
Režisierius: Clint Eastwood
Prodiuseris: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Tim Moore
Scenaristas: Jason Dean Hall, Chris Kyle
Vaidina: Bradley Cooper, Sienna Miller
Aprašymas:
1974-ųjų balandžio 8 dieną Teksaso valstijos Odesos mieste, sekmadieninės mokyklos mokytojos ir protestantų diakono šeimoje gimė berniukas, kuriam buvo lemta tapti JAV karinių pajėgų legenda - geriausiu visų laikų amerikiečių snaiperiu. Pirmąjį ginklą Chrisas Kailas iš tėvo gavo dovanų, kai jam buvo aštuoneri. Dar po 21-erių metų (2003 m. pavasarį) Chrisas pro optinį taikiklį Irake stebėjo, kaip prie JAV jūrų pėstininkų būrio artėja moteris, rankose spausdama granatą. Savo pirmąjį sėkmingą karinį taikinį Ch. Kailas pakomentavo taip: „Toji moteris jau buvo negyva. Aš tiesiog pasirūpinau, kad ji su savimi nepasiimtų amerikiečių karių“.

Per savo karinę karjerą, trukusią iki 2009-ųjų, Ch. Kailas likvidavo 255 taikinius (iš jų 160 patvirtintų) ir tapo sėkmingiausiu visų laikų JAV snaiperiu. Per tuos šešerius metus (keturias pamainas pavojingiausiose Irako teritorijose) Chrisas buvo du kartus pašautas ir išgyveno šešis sprogimus. Už jo galvą irakiečiai buvo paskyrę premiją, išaugusią nuo 21 tūkst. iki 80 tūkstančių JAV dolerių.

Filmą „Amerikiečių snaiperis“ pagal to paties pavadinimo Ch. Kailo autobiografiją, išleistą 2012-aisiais, režisavo Clint‘as Eastwood‘as. Juostos, kurioje pagrindinį herojų įkūnija aktorius Bradley‘is Cooper‘is, premjera Lietuvoje – vasario 20-tą dieną.
Žanras: biografinis, karinis, veiksmo / Trukmė: 132 min. / Cenzas: N-16 /
Amerikiečių snaiperis
Amerikiečių snaiperis
Amerikiečių snaiperis
Amerikiečių snaiperis
2015.01.19

„Amerikiečių snaiperis“ JAV sumušė visus sausio mėnesio ir Clinto Eastwoodo asmeninius rekordus

„Amerikiečių snaiperis“ JAV sumušė visus sausio mėnesio ir Clinto Eastwoodo asmeninius rekordus Net šešiems „Oskarams“ nominuotas naujasis Clinto Eastwoodo karinis veiksmo filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“), pastatytas  pagal sėkmingiausiu JAV snaiperiu vadinamo Chriso Kyle‘o autobiografiją, panašu, pataikė tiesiai į dešimtuką. Po mėnesio Lietuvą pasieksianti juosta debiutinį ...
Daugiau
2015.02.05

JAV pirmoji ledi Michelle Obama susižavėjusi filmu „Amerikiečių snaiperis“: „Parodytas tikras veteranų veidas“

Jau netrukus Lietuvą pasieks daugybę diskusijų sukėlęs, šešiems „Oskarams“ nominuotas naujasis Clinto Eastwoodo karinis veiksmo filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“). Rekordus už Atlanto mušančią juostą, kuri pasakoja sėkmingiausiu JAV snaiperiu vadinamo Chriso Kyle‘o autobiografiją, palaimino net pirmoji JAV ledi Michelle Obama. Kaip pranešė „USA Today“, mintimis apie naująjį filmą M.Obama p...
Daugiau
Daugiau