
C.Firthas: mokytis mikčioti – didžiulis išbandymas
Bridžitos Džouns mylimasis, dėvintis megztinį su elniukais, portugalę Aureliją pamilęs rašytojas Džeimis Benettas iš filmo „Tegyvuoja meilė" ar anglas profesorius juostoje "A Serious Man" gavo labai rimtą iššūkį. Pagal tikrus įvykius pastatytoje istorinėje dramoje „Karaliaus kalba" (King's Speech) minėtais vaidmenimis išgarsėjusiam Colinui Firthui teko suvaidinti beveik per prievartą į sostą pasodintą Jungtinės Karalystės...
Skaityti daugiau >Bridžitos Džouns mylimasis, dėvintis megztinį su elniukais, portugalę Aureliją pamilęs rašytojas Džeimis Benettas iš filmo „Tegyvuoja meilė" ar anglas profesorius juostoje "A Serious Man" gavo labai rimtą iššūkį. Pagal tikrus įvykius pastatytoje istorinėje dramoje „Karaliaus kalba" (King's Speech) minėtais vaidmenimis išgarsėjusiam Colinui Firthui teko suvaidinti beveik per prievartą į sostą pasodintą Jungtinės Karalystės karalių Jurgį VI-ąjį, nuolat prieš didžiulę auditoriją apsijuokiantį dėl gana rimto kalbos defekto. Filmas jau spėjo pelnyti daugiausiai Auksinio gaublio nominacijų (net septynias) ir labai rimtai pretenduoja tapti geriausia metų drama.
Pats aktorius prisipažįsta, jog šis vaidmuo nebuvo lengvas. „Man labai svarbu, kad vaidindamas mikčiojantį žmogų, visai to nenorėdamas nepasityčiočiau iš žmonių, iš tikrųjų turinčių šią problemą. Daugiau apie tai sužinojęs supratau, kad nuo panašių kalbos sutrikimų kenčia kone kiekviena šeima - tai brolis, tai pusbrolis, tai dar koks artimas giminaitis. Anglijoje yra apie 750 tūkst. mikčiojančių žmonių, tačiau prasilenkdami gatvėje su praeiviais mes to nesužinome, kol su jais nepasisveikiname," - sako filmo žvaigždė.
C. Firthui mokytis mikčioti padėjo šį kalbos defektą jau įveikęs filmo scenarijaus autorius Davidas Seidleris. Anot aktoriaus, „įdomu tai, kad kol Davidas nepradeda kalbėti apie mikčiojimą, net nepasakysi, kad jis kada nors turėjo šią problemą. Tačiau kai tik jis tai prisimena, ji netikėtai sugrįžta. Todėl natūralu, kad darbo metu stengdavome prie šios temos dažnai negrįžinėti."
Tačiau filmuojantis teko taip įsijausti į vaidmenį, kad aktorius prisipažįsta kentęs net fizinius skausmus ir jautęsis lyg būtų pusiau paralyžiuotas. „Ruošdavausi filmavimams kokias tris dienas, staiga man tenka pradėti mikčioti ir tuo pačiu vaidinti asmenį, kuris visomis išgalėmis stengiasi to nebedaryti. Tai tikras iššūkis. Vienas žmogus mane įspėjo, jog pasibaigus filmavimams bus gana sudėtinga vėl grįžti prie senųjų kalbėjimo įpročių, tačiau, ačiū Dievui, viskas baigėsi laimingai ", - prisimena C. Firthas.
Aristokratiška britų dvasia ir humoru paremtos istorinės dramos režisierius Tomas Hooperis pabandė į karališkąją šeimą pažvelgti iš kitos perspektyvos ir papasakoti kitokią, šiltą ir intymią istoriją apie monarchų išgyvenimus ir kasdienius iššūkius, su kuriais susiduriame ir mes, paprasti žmonės.
Pirmoje XX a. pusėje Anglijos monarchiją ištinka tikras skandalas - karalius Edvardas VIII (akt. Guy Pearce) atsisako sosto, kad galėtų vesti nekilmingą, išsituokusią moterį. Neramiu šaliai metu jo pareigų imtis tenka Edvardo VII broliui Jurgiui VI (akt. Colin Firth). Tačiau vyras visai netrokšta sosto, be to, turi rimtą kalbos sutrikimą - jis mikčioja. Monarcho problemų spręsti iš Australijos atvyksta logopedas Lajonelis Lougas (akt. Geoffrey Rushas).
Nepatenkintas monarchas pasirodo logopedo kabinete ir iš karto susiduria su stačiokišku ir formalumų nepripažįstančiu australo būdu. Vadinti karalių mažybiniu vardu - viena iš daugelio keistuolio logopedo gydymo technikų. Be jos gydytojas taiko daugybę neįprastų, o kartais net juoką keliančių būdų išgydyti Jurgio VI negalią. Karaliui tenka dainuoti, voliotis ant žemės ir net keiktis. Lajonelis supranta, kad karalius mikčioja dėl psichologinių priežasčių, tad jų abiejų laukia ilgas, sunkus ir iš šalies žiūrint linksmas darbas
Mažiau >